Budowa sieci teleinformatycznej na Harmony of the Seas14.05.2015

Harmony of the Seas

Rozpoczeliśmy prace przy budowie sieci teleinformatycznej na największym obecnie budowanym na świecie statku pasażerskim "Harmony of the Seas". Inwestorem jest ROYAL CARIBBEAN INTERNATIONAL. Statek jest budowany w stoczni STX France w St. Nazaire.  Planowany termin ukończenia prac to maj 2016 r.

 

Otrzymaliśmy zlecenie na wykonanie sieci LAN FTP Cat. 6a  - połączenie i i testy sieci dla 7285 gniazd po stronie szaf teleinformatycznych oraz gniazd abonenckich. Instalacja kopleksowa kamaer IP monitoringu wizyjnego w ilośći 1233 szt. Instalacja anten DECT w ilośći 575 szt. z montażem saportów i podłączeniem do sieci.                                        Instalacja anten WiFi w ilości 920 szt. z montażem saportów i podłączeniem do sieci.

Ponadto wykonaliśmy szereg prac montażowych związanych z budowaną siecią między innymi : podłączenie szaf informatycznych do systemu klimatyzacji kontroli dostępu, zasilania elektrycznego, systemu ostrzegania pożarowego. Połączenie sieci sterowania w systemach oddymiania, automatyki kuchennej, telefoni cyfrowej IP. Montyaż gniazd i urządzeń teleinformatycznych w maszynowniach statku. Modyfikacja tras kablowych i przebiegu kabli. Reorganizacja sieci kablowej i urządzeń w szafach teleinformatycznych.  Spawanie kabli światłowodowych SM i MM w panelach 19".

 Proace zostały zakończone w wyznaczonych terminach.

Łączna ilość pracowników zaangażowanych w projekt to 15 osób.